POLECAMY

Polip szyjki macicy

Byłam dziś u mojego lekarz prowadzącej z plamieniem krwią.
Polip  szyjki macicy

Byłam dziś u mojego lekarz prowadzącej z plamieniem krwią. Stwierdziła, że nic z macicą się nie dzieje i maleństwem tylko mam polip na szyjce macicy i to przez niego te plamienia. Kazała mi przyjść do siebie dopiero we wtorek tj. 30.03.10 i przepisała tabletki dopochwowe. Martwię się czy mogę tyle czekać a jestem w 27 tygodniu ciąży i bardzo się boję. Czy to nie jest nic groźnego. Chcę zaznaczyć, że mam jeszcze nadżerkę. Czy mogę tyle czekać??

Gabi
Owszem plamienia spowodowane są obecnością polipa szyjki macicy. Polipy w ciąży zdarzają się nierzadko. Proszę stosować zlecone leki i spokojnie poczekać do wyznaczonej wizyty. Choroby szyjki macicy takie jak nadżerka lub polip, najczęściej nie mają wpływu na przebieg ciąży. Generalnie lekarz zaleca leczenie zachowawcze.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
Tez jestem w ciąży i też mam polip. Plamienia przyprawiają mnie za każdym razem o dreszcze. Mój lekarz prowadzący stwierdził,że to nie jest problem , jak urodzę to zajmie się polipem. Mam leżeć i brać tabletki _ duphaston. Jednak mimo tego, że leżę, przyjmuję lek, plamienia się nasilają. Wczoraj byłam u innego lekarza, który skierował mnie do szpitala na zabieg podwiązania polipa. Dzisiaj idę do trzeciego lekarza, bo z doświadczenia wiem niestety, że jednemu już ufać nie można. Zobaczymy która diagnoza się potwierdzi. Pamiętaj, to są tylko ludzie i nie ma gwarancji,że ktoś się nie pomyli a jak będziesz się opierać tylko na diagnozie jednego lekarza to potem możesz żałować. Napiszę dzisiaj co się dowiedziałam. Powodzenia i zdrówka życzę!!!