POLECAMY

Malina

Imię słowiańskie; prawdopodobnie nadając je swoim córkom, rodzice życzą sobie, aby była ona słodka, niczym przysłowiowa malina. W Polsce funkcjonuje tylko forma żeńska, natomiast Bułgarzy mają również wersję męską – Malin. Imię to jest podatnym „materiałem” na nazwiska, na przykład Maliniak (gdyby ktoś nie pamiętał – z „Czterdziestolatka”...).
Malina

 Jak przystało na „owocowe” imię, kalendarzowe Maliny święto wypada latem – 24 sierpnia.

Typowa Malina bardziej przypomina ptaka, niż owoc. Najbardziej ceni sobie wolność, swobodę i niezależność. Uwielbia podróże, zwłaszcza liniami lotniczymi. Szczególnie tanimi.

Przyszłość Maliny istotnie będzie upływać „słodko” i to w dosłownym sensie. Panie obdarzone tym imieniem mogą wkrótce nabrać niepohamowanej ochoty na wszelkiego rodzaju wyroby przemysłu cukierniczego. Dla tych (chyba nielicznych), które nie martwią się ewentualnym uszczerbkiem na figurze, powinna to być raczej miła wiadomość. Pozostałe – zapewne należące do przeważającej większości – będą musiały uruchomić całe pokłady silnej woli, a w ostateczności... rozejrzeć się za garderobą w większych rozmiarach. Czego oczywiście nie życzymy.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)