POLECAMY

Ludmiła

Imię starosłowiańskie; w wolnym tłumaczeniu oznacza „miła ludziom”, czyli pierwotnie Ludmiły musiały cieszyć się ludzką miłością, albo przynajmniej sympatią. Mniej znany jest odpowiednik męski - Ludmił.
Ludmiła

Imieniny ona i on mają okazję świętować wspólnie - 2 lutego, 7 maja, 30 lipca i 26 października.

Osoby o tych imionach rzeczywiście najczęściej są ogólnie lubiane. Licznych przyjaciół przysparza im życzliwe usposobienie, skłonność do udzielania bezinteresownej pomocy oraz tolerancja wobec cudzych niedoskonałości. Chętnie bawią się i odpoczywają, a mniej chętnie pracują.

O ile u Ludmiły w najbliższej przyszłości przewidywany jest względny spokój oraz stosunkowo szczęśliwy i dostatni byt, o tyle Ludmił będzie musiał pokonać sporo przeszkód, które wkrótce mogą piętrzyć się na jego drodze z zawrotną szybkością. Wiecznie niezadowolony szef, zazdrosna (bez powodu) żona, pyskate i źle wychowane (ciekawe przez kogo) dzieci, wścibski sąsiad, natrętna teściowa... Wszystko to naprawdę może cię spotkać, Ludmile. Dlatego już teraz zacznij gromadzić obfite zapasy cierpliwości. Niebawem bardzo ci się przydadzą.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)