POLECAMY

Kunegunda

Imię staro- wysoko- niemieckie, powstałe z słów: kunni – „ród” , „klan” i gund – „walka”. Stąd wniosek, że pierwotnie nadawano je córkom, które w przyszłości miały walczyć za swój ród. Kunegunda posiada kilka form przekształconych.
Kunegunda

Oprócz wspomnianej wcześniej bardzo popularnej Kingi, są to: Gonda, Gunda i Konda; wszystkie trzy spotykane niezwykle rzadko. Sama Kunegunda kiedyś należała w Polsce do najpowszechniejszych żeńskich imion, natomiast obecnie... można stwierdzić najoględniej, że urzędy stanu cywilnego nie przeżywają oblężenia „walczących za swój ród”. Za to imienin ma Kunegunda więcej niż Kinga – 3 marca i 24 lipca.

Panie o tym imieniu są ambitne, wytrwałe i zawsze wiedzą, czego chcą. W swoim otoczeniu cieszą się szacunkiem, ale niewielu pozwala sobie na poufałość wobec nich. Mają opinię osób dumnych, dystyngowanych i... trochę sztywnych.

Wkrótce niektóre Kunegundy zaczną walczyć nie za swój ród, ale ... ze swoim rodem. Czeka je ciężka przeprawa z krewniakami. Rodzinne waśnie zwykle będą dotyczyć (jak nietrudno zgadnąć) spraw majątkowych, takich jak spadek, wspólne interesy, transakcje itp. Ostatecznie wszystko powinno zakończyć się pomyślnie – i to dla obu stron. Czyli wilk będzie syty, a owca cała. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)