POLECAMY

Uwaga! Zobacz kiedy musisz zrobić badanie KTG!

Jak często wykonuje się badanie KTG w ciąży? Kiedy trzeba się na nie zgłosić? Odpowiada ginekolog.
Uwaga! Zobacz kiedy musisz zrobić badanie KTG!
Jestem w 30. tygodniu ciąży. Kiedy powinnam zgłosić się o raz pierwszy na badanie KTG i jak często będzie ono wykonywane? Od czego to zależy?

- Justyna


Ginekolog odpowiada: W prawidłowo przebiegającej ciąży pierwsze badanie KTG zalecamy około 38. tygodnia ciąży. Potem, do terminu porodu wyznaczonego na podstawie daty ostatniej miesiączki lub USG, badanie KTG robione jest raz w tygodniu.

Po terminie porodu zalecamy je częściej. Jeśli ciąża nie przebiega prawidłowo czy zaistniały jakieś komplikacje, bywa, że monitorowanie stanu płodu rozpoczynamy już w 32. tygodniu ciąży.

Często tę dobrą, dostępną i prostą w wykonaniu metodę oceny stanu płodu zalecamy w sytuacji, gdy ciężarna skarży się na skurcze macicy lub słabiej odczuwa ruchy płodu.

napisane na podstawie artykułu zamieszczonego w miesięczniku Mamo to ja

dr n. med. Renata Jaczyńska, specjalista ginekolog położnik
Tagi: KTG, ciąża
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/6 miesięcy temu
Eliza , proszę powiedz , na jaki okres można wypożyczyć to domowe ktg i w jakiej cenie? Oraz czy trzeba spełniać jakieś kryterium
/6 miesięcy temu
Dziękuje kochane mamuśki za namiary. Podzwoniłam, poczytałam i zamówiłam. Teraz czekamy na to domowe ktg niecierpliwie. Mam nadzieję że usłyszę moje dziecko szczęśliwe i wypoczęte.
/6 miesięcy temu
Nie musi zlecić lekarz, możesz na własną rękę wypożyczyć. W cenie masz urządzenie, przesyłki kurierskie, kontakt z położną, która przeanalizuje twoje wyniki 24 godziny na dobę.
POKAŻ KOMENTARZE (8)