POLECAMY

Krystyna, Krystian

Imię o korzeniach łacińsko – greckich i zarazem bardzo „chrześcijańskie”, gdyż powstałe od słowa Christos (gr.), albo Christus (łac.), które – jak łatwo zgadnąć – oznacza „Pomazaniec”, lub „Mesjasz”. Zarówno męską, jak i żeńską odmianę można spotkać niemal wszędzie.
Krystyna, Krystian

Obecnie nieco większą popularnością cieszy się damska wersja, znacznie rzadziej pojawiająca się jako Krystiana, czy Krystka. Krystian (ostatnio dość modny) także posiada dwie formy przekształcone – Chrystiana i Krystyna. Z całego tego grona najwięcej imienin ma Krystyna, pięć razy w roku: 18 stycznia, 14 lutego, 13 marca, 24 lipca i 5 grudnia. Dwukrotnie swój jubileusz obchodzi Krystiana (18 lutego i 15 grudnia), a tylko raz Krystian i Chrystian (4 grudnia) oraz Krystyn (12 listopada).

Osoby o tych imionach są energiczne, ruchliwe i prawie nigdy się nie męczą. Wiele z nich może wykazywać skłonność do pracoholizmu. W relacjach rodzinnych przejawiają wielką uczuciowość, choć ich miłość do najbliższych osób niekiedy bywa zaborcza.

Krystianom i Krystynom niebawem wszyscy będą mogli pozazdrościć niezmąconej pogody ducha i świetnego humoru. W każdej sytuacji będzie im towarzyszyć niewyczerpany optymizm. Cokolwiek by się działo, jedno jest pewne – nie grozi im depresja, ani nawet kiepski nastrój.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)