POLECAMY

Konrad

Imię pochodzi z języka staro- wysoko – niemieckiego i zostało utworzone z słów: „kuoni” („śmiały”, „odważny”) oraz „rad” („rada”). Można zatem domyślić się, że Konrad powinien być człowiekiem, który udziela innym odważnych porad. Jest to imię powszechne zwłaszcza w krajach germańskich, ale nie tylko.
Konrad

W Polsce występuje też wersja zmodyfikowana – Konradyn, a także dwa odpowiedniki damskie – Konrada i Konradyna. Imieniny Konrad obchodzi 14 i 19 lutego, 21 kwietnia, 1 czerwca, 7 sierpnia, 21 i 26 listopada, zaś Konradyn – 1 i 12 listopada.

Typowy Konrad jest stanowczy i konsekwentny. Zwykle stawia sobie wysokie wymagania, natomiast wobec innych wykazuje tolerancję i wyrozumiałość. Mimo wrodzonego racjonalizmu, często ujawnia się u niego natura marzyciela. Bywa nieprzewidywalny i niekiedy potrafi ogromnie zaskakiwać.

Skro Konrad może udzielać odważnych rad, to zapewne nic nie stoi na przeszkodzie, by takich rad również słuchał (jeśli nie odważnych, to przynajmniej praktycznych). A jaka jest najlepsza rada dla Konrada? Oto ona – korzystaj z życia, ale z umiarem! Wielu Konradów może wkrótce nabrać niepohamowanej ochoty na to, by się „wyszumieć”. Dotyczy to nawet tych, którzy szalone lata dawno już mają za sobą. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)