POLECAMY

Klaudiusz, Klaudia

Imię łacińskie; w antycznym Rzymie funkcjonowało jako nazwisko dwóch rodów, z których jeden był plebejski, a drugi patrycjuszowski. Sam przymiotnik „claudius” oznacza „kulawy”.
Klaudiusz, Klaudia

Zarówno Klaudiusz, jak i Klaudia mają swoje przekształcone formy: on – Klaudiana, ona – Klaudynę. Imieniny Klaudiusza przypadają 15 lutego, 26 kwietnia, 6 czerwca i 8 listopada, Klaudiana – 3 marca, Klaudi – 20 marca, a Klaudyny – 18 listopada.

Posiadacze tych imion to ludzie o bogatych walorach intelektualnych i szerokich zainteresowaniach. Mają zdolności krasomówcze, chętnie biorą udział w dyskusjach, a jeszcze chętniej wygłaszają monologi. Niekiedy bywają przekonani, że posiadają patent na nieomylność. Nie są jednak zarozumiali i wśród znajomych zwykle cieszą się sympatią.

Klaudiuszy i Klaudianów czekają przejściowe problemy ze zdrowiem, na szczęście zwykle niegroźne. Powinni prowadzić racjonalny tryb życia, nie przemęczać się... i pamiętać, że lekarze nie gryzą. Dlatego nie trzeba ich unikać. Klaudie i Klaudyny wiele czasu spędzą w podróży. W związku z tym nietrudno o przygody, nawet bardzo ekscytujące. Ale nie zawsze bezpieczne, więc ostrożność jest jak najbardziej wskazana. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
gnoje