POLECAMY

Karol, Karolina

Imię o korzeniach germańskich, prawdopodobnie wywodzi się z języka staro-skandynawskiego. W wolnym przekładzie pierwotnie oznaczało: wieśniak, prosty człowiek, biedak. Dzięki Karolowi Wielkiemu od IX wieku sens tego imienia doczekał się niebywałego awansu – z „biedaka” na „króla”.
Karol, Karolina

Zarówno męska, jak i żeńska wersja od stuleci cieszy się uznaniem w wielu krajach. U Anglosasów jest Charles i Caroline (czyt. „czarls” i „karlain”), u Niemców – Karl i Karla, u Francuzów – Charles i Charlotte (czyt. „szarl” i „szarlot”), u Włochów – Carlo i Carlotta, zaś Hiszpanie i Portugalczycy mają Carlosa. Imieniny Karol obchodzi 4 kwietnia i 4 listopada, a Karolina – 9 maja i 5 lipca.

Osoby o tych imionach są racjonalne, w życiu kierują się trzeźwą kalkulacją. Nie wierzą w żadne przesądy, nigdy nie zdają się na ślepy los. Wszelkie sprawy zawsze biorą w swoje ręce.

W nadchodzących dniach Karol i Karolina stoczą zaciekłą walkę... z czasem. Wiadomo – zaległe terminy, pilne sprawy, które koniecznie należy załatwić „na wczoraj”, wieczny pośpiech, ciągła presja, by gdzieś zdążyć, na coś się nie spóźnić... Trzeba przyznać, że czas to dziwny przeciwnik - ucieka nam i zarazem nas goni. Ale da się z nim wygrać. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)