POLECAMY

Justyn, Justyna

Imię łacińskie; dosłownie oznacza „sprawiedliwy” (łac. iustus). Popularność zdobyło już w początkach naszej ery... i zachowało ją do dziś.
Justyn, Justyna

W Polsce nieporównywalnie większym uznaniem cieszy się forma żeńska, ale w krajach anglojęzycznych częściej spotyka się męską wersję (Justin: czyt. „dżastin”). Ona obchodzi imieniny 14 kwietnia, 16 czerwca, 13 lipca, 17, 26 września, 7 października i 30 listopada, a on – 13 i 14 kwietnia, 31 lipca, 1 sierpnia, 17 września i 5 października.

Osoby o tych imionach są uczuciowe i spontaniczne. Cechuje je duża wrażliwość i niepospolity zmysł estetyczny. Nie brakuje wśród nich zapalonych koneserów sztuki.

Zarówno Justyn, jak i Justyna przeważnie bywają też niezwykle muzykalni. Ci, którzy jeszcze nie zauważyli u siebie muzycznych zdolności, prawdopodobnie wkrótce je odkryją i zaczną intensywnie rozwijać, poprzez systematyczną naukę śpiewu i gry na wszelkich instrumentach. Wiadomo – trening czyni mistrza. Żeby tylko sąsiedzi nie skarżyli się na trzaskające szyby w oknach...

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)