POLECAMY

Florian, Florentyna, Flora

Imię łacińskie, zwykle kojarzone z kwiatami, lub ogólnie z roślinami. I słusznie, bo łacińskie słowa „flos” i „florens”, z których Floriana utworzono, znaczą odpowiednio „kwiat” i „kwitnący”.
Florian, Florentyna, Flora

Od tego imienia pochodzi kilka form zmodyfikowanych, zarówno męskich: Florenty, Florencjusz, jak i żeńskich: Flora, Florentyna. Owych „kwiecistych” imion w kalendarzu pojawia się sporo. Florian ma okazję świętować 4 maja, 5 listopada i 17 grudnia, Flora - 29 sierpnia i 24 listopada, Florentyna –20 czerwca i 16 października, a Florenty – 20 kwietnia.

Osoby o tych imionach na ogół w każdej sytuacji zachowują stoicki spokój. Są zrównoważone, cenią sobie harmonię i uwielbiają przyrodę (nie wyłączając oczywiście kwiatów). Nie zawsze bywają punktualne, ale rekompensują to ogromną pracowitością.

W przyszłości zarówno Florianowie, jak i pozostali imiennicy, będą mieli okazję zaprezentować wybitne zdolności oratorskie na wiecach przedwyborczych. Swoją kwiecistą mową wzbudzą powszechny podziw zgromadzonego audytorium, które na pewno zapomni o nich przy urnach. Dalszego przebiegu zdarzeń łatwo się domyślić...

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)