POLECAMY

Ewa

Imię hebrajskie; dosłownie oznacza „żyć”, lub „istnieć” (hebr. hawwa, albo hajja). Według biblijnej tradycji miało być to imię pierwszej kobiety na ziemi, a jego znaczenie powszechnie tłumaczono jako „matka”.
Ewa

O ile sama Ewa jest imieniem bardzo popularnym, podobnie jak jej zmodyfikowana forma: Ewelina, o tyle stosunkowo rzadko spotyka się męskie odpowiedniki: Ewelin, Ewaryst i Eweryst. Imieniny Ewa i Ewelina obchodzą wspólnie 24 grudnia, natomiast Ewaryst – 26 października.

Osoby o tych imionach posiadają niezwykle twórczy umysł. Ponadto przejawiają wyjątkową elastyczność i łatwo adaptują się do każdych warunków. Niekiedy bywają niestabilne uczuciowo, ale są też zdolne do wielkiej miłości.

Przyszłe dni wielu Ewom upłyną niezwykle owocnie, jeśli chodzi o tzw. sprawy sercowe. Mówiąc konkretniej: Ewa (a także Ewelina) wkrótce może stać się wyjątkowo kochliwa i niewykluczone, że każdego napotkanego przedstawiciela płci przeciwnej od razu zacznie wyobrażać sobie w stroju Adama. Powinna jednak uważać na takich, którzy mają węża w kieszeni (nawet jeśli oczami duszy tych kieszeni nie widzi, podobnie jak pozostałych części garderoby). Lepiej też, by nie zapomniała o pewnych mądrych słowach, których autorem jest pewien Adam (nijaki Mickiewicz): „(...) słowicze dźwięki w mężczyzny głosie, a w sercu lisie zamiary (...).

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)