POLECAMY

Eugeniusz, Eugenia

Imię greckie; oznacza „szlachetnie urodzony” , „zacny”, „wielkoduszny” (gr. Eugenes). W okresie przedwojennym i we wczesnych latach powojennych cieszyło się w Polsce dużym powodzeniem, podobnie jak żeńska forma – Eugenia.
Eugeniusz, Eugenia

Obecnie wskaźnik popularności tych imion wyraźnie się obniżył. Za to w kalendarzu Eugeniusz i Eugenia pojawiają się często: on osiem razy w roku (4 stycznia, 4 marca, 2 czerwca, 8 i 13 lipca, 6 września, 13 listopada, 30 grudnia), ona – cztery razy (6, 13, 16 września i 25 grudnia).

Na ogół Eugeniusze i Eugenie, zgodnie z tym, co sugeruje ich imię, są ludźmi rzeczywiście szlachetnymi i wielkodusznymi. Cechuje ich bezinteresowność i wrażliwość na cudzy los. Często angażują się w działalność charytatywną.

Eugeniuszom i Eugeniom na nadchodzące dni warto dać jedną istotną radę: nie dajcie się schwytać w szpony hazardu! Niebawem staniecie się na to szczególnie podatni, co w dalszej konsekwencji może skończyć się niewesoło. Dlatego szerokim łukiem omijajcie kasyna. A ewentualne wizyty w kolekturach dawkujcie ostrożnie, jak leki na receptę – żeby przypadkiem nie przedawkować. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)