POLECAMY

Edyta

Imię wywodzące się z języka staro-angielskiego, lub staro-wysoko-niemieckiego; utworzone z germańskich słów: ead - „dobrobyt” i grunt – „walka”. Można zatem wnioskować, że w zamierzchłych czasach Edyta musiała być niewiastą zamożną i waleczną.
Edyta

Pod tym względem zresztą niewiele zmieniło się do dziś. Współczesna polska Edyta także obiegowo bywa kojarzona z walecznością i zamożnością, jak również z tym, że nigdy nie była Ewą.

Wiele pań o tym imieniu wyróżnia się niepospolitym poczuciem piękna. Znaczna ich część posiada predyspozycje artystyczne, choć tylko w nielicznych wypadkach zostają one odkryte i w pełni wykorzystane.

O imieninach Edyty łatwo pamiętać, bo wypadają tylko raz w roku – 16 września.

Za to same Edyty – niezależnie od wieku i ogólnej kondycji – wkrótce z pamięcią mogą miewać przejściowe problemy. Dlatego jeśli planują jakiekolwiek egzaminy, czy kursy dokształcające, raczej powinny odłożyć je na później. Tymczasem idealnie sprawdzą się we wszelkiego rodzaju działalności filantropijnej. Właśnie teraz, bardziej niż kiedykolwiek, będą odczuwać potrzebę niesienia bezinteresownej pomocy. Niejedna Edyta niejednej organizacji charytatywnej chętnie zaoferuje swoje wsparcie... O ile o tym nie zapomni. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)