POLECAMY

Edward

Tak, jak Edmund pochodzi z języka staro-angielskiego i posiada też podobne znaczenie: ead – „dobrobyt”, „pomyślność”; wart – „opiekun”, „obrońca”. Imię to jest popularne w wielu krajach; w Polsce cieszyło się dużym powodzeniem np. w latach międzywojennych.
Edward

Obecnie, przynajmniej u nas, nadawane jest znacznie rzadziej, jakkolwiek niewykluczone, że wobec okresowo nawracającej mody na „stare” imiona, wkrótce doczekamy się bardziej masowej inwazji nowo narodzonych Edwardów. Tymczasem ci, których narodziny już nastąpiły, swój kalendarzowy dzień mają okazję świętować 5 stycznia, 18 marca i 13 października.

Typowy właściciel tego imienia jest odważny i chętnie podejmuje się ryzykownych zadań. Potrafi wytrwale dążyć do celów i z reguły je osiąga.

Niebawem w wielu Edwardach, nawet tych najbardziej racjonalnych i twardo stąpających po ziemi, nieoczekiwanie obudzi się natura romantyczna i sentymentalna. Ich partnerki będą mile zaskoczone nadzwyczaj wylewnie okazywanymi dowodami uczuć. I niech się cieszą, póki mogą, bo romantyzm Edwardów zniknie równie szybko, jak się pojawił. 

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)