POLECAMY

Dominik, Dominika

Imię łacińskie; w wolnym tłumaczeniu oznacza "należący do Boga" (łac. dominicus - czyli "Pański").
Dominik, Dominika

Obecnie, przynajmniej w Polsce, bardziej popularna jest forma żeńska - Dominika. Za to pod względem częstotliwości imienin zdecydowaną przewagę ma Dominik, którego kalendarzowe święto przypada osiem razy w roku: 9 marca, 12 maja, 6 lipca, 4 sierpnia, 14 października, 27 listopada, 20 i 29 grudnia, podczas gdy Dominika obchodzi je tylko 6 czerwca.

Osoby o tych imionach są niezwykle przedsiębiorcze, doskonale radzą sobie na współczesnym kapitalistycznym rynku. W kontaktach prywatnych wykazują zadziwiającą troskliwość i uczuciowość.

Zarówno dla Dominika, jak i dla Dominiki nadchodzi najbardziej odpowiedni moment na to, by rozszerzać swoje kwalifikacje zawodowe i wszelkie inne umiejętności. Nie macie jeszcze prawa jazdy? Wasza znajomość obcych języków ogranicza się do "I love you"? Kiepsko radzicie sobie z obsługą komputera? Właśnie teraz możecie to zmienić. Niezależnie od wieku, poziomu wykształcenia i pozostałych czynników, wkraczacie w szczególną fazę rozwoju intelektualnego, dzięki czemu wasze umysły stają się wyjątkowo chłonne. Taki stan nie potrwa wiecznie, zatem korzystajcie z okazji!

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)