POLECAMY

Czy to skurcze przepowiadające?

Jestem w 38 tygodniu ciąży. Tej nocy i przedwczoraj obudziły mnie bóle w dole brzucha, podobne jak podczas okresu tyle że silniejsze. Zdziwiło mnie, że trwają dosyć długo bo prawie 3 godz. i występują regularnie co 5, 6 minut.
Czy to skurcze przepowiadające?

Jestem w 38 tygodniu ciąży. Tej nocy i przedwczoraj obudziły mnie bóle w dole brzucha, podobne jak podczas okresu tyle że silniejsze. Zdziwiło mnie, że trwają dosyć długo bo prawie 3 godz. i występują regularnie co 5, 6 minut. Jednak po pewnym czasie ustąpiły i zasnęłam. Nie wiedziałam co robić bo nie były bardzo mocne i nie chciałam na darmo jechać do szpitala. Czy tak częste skurcze to coś niepokojącego, czy normalny objaw przedporodowy?
Edytka
W 38 tygodniu płód jest już gotowy do poznania nowego środowiska. Tego typu skurcze to nic niepokojącego a tylko symptomy zbliżającego się porodu. Głowa płodu próbuje wstawiać się do kanału rodnego stąd też skurcze. Zapewniam panią, że skurcze porodowe już nie znikną i po tym pani rozpozna, że to czas na powitanie maleństwa.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/3 lata temu
Został mi miesiąc do porodu a nie mam żadnych oznak nie odchodzi mi czop śluzowy nie mam skurczy przepowiających trochę się denerwuje bo to 36 tydzień i nic co mam robić pomocy
/8 lat temu
Jestem w 34 tygodniu ciąży i pojawiły sie twardnienia brzucha bezbolesne ale dosyc czeste w ciagu dnia kilkanascie razy najczesciej jak wstaje i cos robie lub chodze ustepuja jak leze:)co to moze oznaczac???czy moze to oznaczac przedwczesny poród????
/9 lat temu
Jestem w 36 tygodniu ciąży, od jakiegoś czasu odczuwam ból w podbrzuszu czasami jest on taki jak przy miesiączce, do tego mam bóle krocza i skurcze które są silne ale puszczają, jest mi niedobrze!!! czy coś się dzieje????:(
POKAŻ KOMENTARZE (3)