Co wybrać: podpaski czy majtki poporodowe?

Co wybrać: podpaski czy majtki poporodowe?

Moje pytanie dotyczy tego, co zabrać ze sobą do szpitala, co będzie mi potrzebne po porodzie przy krwawieniu.
/ 30.08.2018 14:43
Co wybrać: podpaski czy majtki poporodowe?

Co wybrać podpaski czy majtki poporodowe?

Moje pytanie dotyczy tego, co zabrać ze sobą do szpitala, co będzie mi potrzebne po porodzie przy krwawieniu. Niektórzy mówią, żeby kupować majtki poporodowe, inni, że wystarczą podpaski, a jeszcze inni, że w szpitalu dostanę opatrunki na ranę. Nie wiem co mam robić, a to będzie mój pierwszy poród. Proszę o odpowiedź
Magda

O tym co zabrać do szpitala proszę przeczytać podobne odpowiedzi. Moim zdaniem warto mieć ze sobą jednorazowe majteczki poporodowe oraz szerokie podpaski poporodowe. Proszę pomyśleć o tym, co będzie gdy założy pani tylko podpaskę i będzie pani wstawać i chodzić itd. (w niektórych szpitalach nieprzychylnie traktuje się zakładanie normalnej bielizny - ma to związek z potrzebą wietrzenia krocza w celu szybkiego gojenia; zezwolenie jest na majteczki poporodowe).

Niektóre szpitale oferują wkładki z ligniny, ale nie we wszystkich tak jest (czasami te wkładki dostaje pacjentka na początku po porodzie a potem ma mieć swoje). Dodatkowo może pani kupić podkład na łóżko Seni-  cena nie jest wysoka około 1 zł sztuka, zapobiega brudzeniu się pościeli szpitalnej.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/26.05.2012 17:26
Kobietki ja już 2 dzieci urodziłam i po porodzie jak i na normalny okres teraz zakładam anionowe podpaski (Shuya Health), są po pierwsze bardzo chłonne nie tak jak zwykłe podpaski, poza tym są zrobione z samych naturalnych, ekologicznych składników, skóra się nie poci i nie czuje jak w pieluszce w tych majtkach poporodowych, no i są prozdrowotne i zapobiegają infekcjom :)
/08.12.2011 19:51
zakłada się majtki,w majtki wkłada się podpaskę.proste chyba...
/25.05.2012 09:08
chyba nie maszzielonego pojecia o czym mówisz
POKAŻ KOMENTARZE (4)