POLECAMY

Ciąża u kobiey otyłej

Jestem w 29 tygodniu ciąży i wydaje mi się, że jak na ten tydzień mam za mały brzuch, jestem osobą otyłą. Czy to może mieć jakiś wpływ na to?
 

Ciąża u kobiety otyłej

Jestem w 29 tygodniu ciąży i wydaje mi się, że jak na ten tydzień mam za mały brzuch, jestem osobą otyłą. Czy to może mieć jakiś wpływ na to? Też mój maluszek jest jakiś bardzo spokojny, nie odczuwam mocnych kopnięć, jedynie jakieś lekkie muśnięcia.Anna

Kobiety otyłe często słabiej odczuwają ruchy płodu (jest to normalne). Dlatego też powinna pani bacznie obserwować ruchy maleństwa w celu szybkiego wykrycia jakiś nieprawidłowości. Choć wcale one nie muszą wystąpić ale jeśli ruchy są słabiej wyczuwalne (stale) to trudniej wyłapać ten moment kiedy płód zwolniłby częstotliwość swoich ruchów. Proszę liczyć ruchy płodu – jeśli w ciągu dnia nie byłoby żadnego ruchu proszę udać się do lekarza. Wielkość brzucha bywa różna u różnych przyszłych mam. Jeśli lekarz na wizytach kontrolnych nie ma zastrzeżeń co do wielkości płodu oraz wysokości dna macicy to proszę mu zaufać i być spokojną, że wielkość brzucha jest odpowiednia.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)