POLECAMY

Ciąża mnoga po antykoncepcji?

Około 7 miesięcy temu przestałam brać tabletki antykoncepcyjne (yasminelle). Teraz z mężem chcemy postarać się o dziecko...
Ciąża mnoga po antykoncepcji?

Około 7 miesięcy temu przestałam brać tabletki antykoncepcyjne (yasminelle). Teraz z mężem chcemy postarać się o dziecko lecz wcześniej słyszałam i czytałam w gazetach, że po braniu tabletek zwiększa się ryzyko na ciążę mnogą. Czy mam się o co obawiać?? Czy są jakieś sposoby na to aby było jedno dziecko??

Dorcia
Zwiększone ryzyko ciąży bliźniaczej występuje wówczas gdy antykoncepcja hormonalna była stosowana przez długi czas i zajście w ciążę nastąpiło w krótkim czasie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Wiadomo, że w pewnym stopniu to również sprawa indywidualna. Ciąża mnoga zależy również np. od czynników genetycznych. Nie ma możliwości sterowania ilością płodów. U pani minął już spory kawałek czasu od zakończenia antykoncepcji.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
Od 18 września miałam przez tydzień miesiączkę i zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne pół opakowania już zażyłam kochaliśmy się z mężem i on się spóścił do środka czy mam się obawiać ciąży gdyż zaczęłam dopiero brać te tabletki??