Ciąża dwa miesiące po cięciu cesarskim

Mam pytanie odnośnie ciąży chyba niecałe dwa miesiące po cięciu cesarskim.
Ciąża dwa miesiące po cięciu cesarskim

Mam pytanie odnośnie ciąży chyba niecałe dwa miesiące po cięciu cesarskim. Ostatnią miesiączkę miałam 13 lutego dziś zrobiłam test wyszedł pozytywny. Co w takim przypadku poradzi lekarz? Czytałam na innych forach, że grozi to pęknięciem macicy, krwotokiem i zejściem z tego świata. Proszę mi powiedzieć co może mi grozić i czy lekarz zaleci usunięcie ciąży?

Lenka
W przypadku tak szybkiego zajścia w ciążę po zabiegu cięcia cesarskiego zwiększa się ryzyko rozejścia się blizny lub pęknięcia macicy w czasie ciąży. Mogą wystąpić problemy z lokalizacją łożyska w obecnej ciąży, ponieważ miejsce po odklejeniu łożyska (w czasie ostatniego porodu) w tak krótkim czasie (dwa miesiące) niedostatecznie się wygoiło. Proszę nie zwlekać i udać się do ginekologa. Nie jestem w stanie przewidzieć decyzji lekarskiej. Na pewno jest to ciąża zagrożona.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
ja jestem 5 m-cy po cesarskim cięciu i mój test ciążowy wyszedł, że prawdopodobnie jestem w ciąży, to lekarka kazała mi zrobić test bo nam powiększoną macicę i powiedziała, że prawdopodobnie mogę być w ciąży, jestem załamana :(