POLECAMY

Brygida

Imię to pochodzi z języka staro-islandzkiego i jest odpowiednikiem łacińskiej Augusty, gdyż także może poszczycić się "boskim" rodowodem. Oznacza "wielka", "potężna", "wzniosła", "dostojna" itp., a swoje powstanie zawdzięcza celtyckiej bogini Brigit.
Brygida

Mimo pogańskich korzeni od dawna jest kojarzone z religią chrześcijańską, ponieważ we wczesnym Średniowieczu nosiła je obecna święta patronka Irlandii. Wielbicielom klasyki światowego kina zapewne kojarzy się z francuską ikoną lat 60-tych, raczej nie świętą, lecz boską niewątpliwie.

W Polsce Brygid - których imieniny przypadają na 1 lutego i 8 października - nie mamy w nadmiarze, ale i na ich brak nie cierpimy.

Panie o tym imieniu są raczej powściągliwe i niezbyt wylewnie okazują uczucia. Jedynie ich bliscy wiedzą, że mają one naprawdę pojemne serce.

W nadchodzących dniach Brygidy mogą doznać przejściowych problemów sercowych. Na szczęście nie chodzi o powikłania kardiologiczne. Niezamężne Brygidy będą zmagać się z dylematem właściwego wyboru spośród kandydatów na męża. A tych wydatnie przybędzie...

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)