POLECAMY

August, Augusta

Imię łacińskie, powstałe w Rzymie w I wieku p.n.e., jako przydomek cesarza Oktawiana. W skutek swojego majestatycznego pochodzenia posiada wiele znaczeń typowo "cesarskich" i zarazem "boskich" - tj. dostojny, wspaniały, święty, uświęcony, natchniony itp.
August, Augusta

August bywał też imieniem niektórych naszych królów, jakkolwiek nie każdego z nich dałoby się określić przytoczonymi wyżej przymiotnikami, co może obrazować chociażby staropolskie porzekadło: "Za trzeciego Augusta panowała rozpusta". Obecnie nie jest to zbyt popularne imię, podobnie jak jego dwie żeńskie formy - Augusta i Augustyna.

Dla nielicznych Augustów, którzy współcześnie zamieszkują naszą ziemię, kalendarz zarezerwował rocznie dwa dni imieninowe: 3 sierpnia i 31 października.
Osoby o tych imionach często bywają radosne i spontaniczne. Łatwo gromadzą przyjaciół... a trochę trudniej – pieniądze.

Niejeden August w najbliższym czasie nagle postanowi intensywnie się dokształcać. Nawet posiadając kilka dyplomów i najlepsze kwalifikacje, dojdzie do wniosku, że na naukę nigdy nie jest za późno. Oprócz oczywistych korzyści intelektualnych, może to zaowocować sporymi zmianami w sferach uczuciowych. Jeśli się pozna jakąś atrakcyjną panią profesor...

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)