POLECAMY

Artur

Imię celtyckie o niezupełnie wyjaśnionej etymologii. Według niektórych badaczy ma ono związek ze słowem "arktyczny", inni zaś doszukują się jego pierwotnych korzeni w języku greckim, w którym "arktos" oznacza niedźwiedzia, lub niedźwiedzicę.
Artur

Tak czy inaczej obecnie Artur (który obchodzi imieniny 6 października albo 15 listopada) jest jak najbardziej celtycki. Chyba że akurat postawią go w bramce polskiej reprezentacji - wtedy na jakiś czas musi Celtów opuścić. Nie dotyczy to naturalnie tego Artura, który zwie się Zawiszą. Ani tego od Okrągłego Stołu, chociaż on był Celtem, ale bramki nie bronił, tylko co najwyżej jakiegoś miecza.

Właściciel tego imienia posiada typowo rycerski charakter (może odziedziczony po duchowych przodkach?), a jednocześnie wykazuje spore poczucie humoru, którego dawnym rycerzom chyba brakowało. Gdy wymagają tego okoliczności, potrafi być bezkompromisowy.

Dla Arturów zapowiada się etap częstych migracji. Zmiany adresów niekiedy pójdą w parze także z innymi zmianami. Zwykle na lepsze.

Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)