Warsztaty dla recenzentek! - c.d.

Wybierz książkę, którą chcesz opisać. Zastanów się, jaka jest najbardziej dominująca cecha: oryginalna strona formalna, ciekawy bohater, intrygujący temat, fascynujący autor, który wybija się na pierwszy plan.
/ 06.03.2007 09:17
RECENZJA JEDYNA W SWOIM RODZAJU

literatura1. Wybierz książkę, którą chcesz opisać.
2. Zastanów się, jaka jest najbardziej dominująca cecha: oryginalna strona formalna, ciekawy bohater, intrygujący temat, fascynujący autor, który wybija się na pierwszy plan.
3. Na tej podstawie wymyśl specjalną formę twojej recenzji. Może to być na przykład:
- rozmowa dwóch czytelniczek, które spierają się na temat książki, jeśli wybrana lektura wzbudziła twoje mieszana uczucia i sama nie wiesz, co o niej myśleć.
- list do kogoś bliskiego, komu polecasz tę książkę i wyjaśniasz, dlaczego akurat ona mu pomoże/zachwyci/zainspiruje/doprowadzi do szału.
- monolog wewnętrzny jednej z postaci („Dlaczego autor zrobił ze mnie takiego potwora/anioła?”) lub samego autora („Co mnie podkusiło, żeby to napisać?” „Moje arcydzieło i jak ono powstało.”)
To tylko podpowiedzi! Na pewno wymyślisz coś lepszego.
4. Napisz swój tekst, ale nie czytaj od razu.
5. Odłóż chociaż na dzień, czyli prześpij się z nim. Przeczytaj, popraw, jeśli coś ci się nie podoba, uzupełnij (sprawdź, czy jest tytuł oraz nazwisko autora) i recenzja gotowa!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)