Jak wynika ze statystyk, rak trzustki ma najniższy wskaźnik przeżywalności wśród wszystkich głównych nowotworów. Przyczyną tego jest brak efektywnej terapii, która mogłaby uratować życie wielu pacjentów...
Czy rak trzustki oznacza wyrok śmierci?
Leczenie tego typu nowotworów to jedno z najtrudniejszych wyzwań współczesnej medycyny. Z początku większość z nich nie daje bowiem żadnych widocznych objawów, a z czasem staje się już niemożliwa do wyleczenia.
Na szczęście, pomimo przerażających statystyk rak trzustki coraz rzadziej oznacza wyrok śmierci. Im więcej o nim wiemy, tym łatwiej nam go uniknąć, a w razie zachorowania - rozpoznać i pokonać. Jak?
"Rak trzustki, czyli jak wygrać z cichym zabójcą" - o czym jest książka?
W książce "Rak trzustki, czyli jak wygrać z cichym zabójcą", która otwiera oczy potencjalnym pacjentom, profesor Paweł Lampe w przejmujący, choć niezwykle rzeczowy sposób opowiada o przyczynach i odmianach nowotworów trzustki, najnowszych metodach leczenia oraz o potencjalnych pułapkach, w które może wpaść chory w kontakcie ze służbą zdrowia.
Fot. Materiały prasowe
Książkę wzbogacają rozmowy ze specjalistami, które pozwalają szerzej spojrzeć na proces leczenia. Wybitni eksperci ze świata medycyny m.in. transplantolog - dr Michał Wszoła, endokrynolog - prof. Beata Kos-Kudła, czy onkolog - dr Michał Piątek, dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, przełamując temat tabu.
Co powoduje rozwój raka trzustki? Czy jest coś takiego jak dieta trzustkowa? Jak dużo trzustki można usunąć, żeby pacjent przeżył? Na te i inne pytania rzetelnych odpowiedzi udziela książka "Rak trzustki, czyli jak wygrać z cichym zabójcą".
W leczeniu raka trzustki kluczowy jest czas. Ta książka uczy, jak go najlepiej wykorzystać i jak pokonać chorobę.
Prof. Paweł Lampe i Magdalena Żakowska - autorzy książki "Rak trzustki, czyli jak wygrać z cichym zabójcą"
Prof. dr hab. n. med. Paweł Lampe to wybitny chirurg, pionier wielu technik zabiegowych, a także specjalista w zakresie chirurgii przewodu pokarmowego, w tym operacji nowotworów trzustki. Przez ponad 20 lat pełnił funkcję kierownika Katedry i Kliniki Chirurgii Przewodu Pokarmowego w Centralnym Szpitalu Klinicznym im. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Za swoje zasługi odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Magdalena Żakowska to dziennikarka, która nie boi się trudnych tematów. Pracowała m.in. w "Dzienniku" i "Dużym Formacie". Obecnie związana jest z miesięcznikiem "Uroda Życia". Wspólnie z Markiem Raczkowskim napisała dwa bestsellery - "Książkę, którą napisałem, żeby mieć na dziwki i narkotyki" (2013) i "Książkę, którą napisałem, żeby mieć na odwyk" (2015).
Artykuł powstał z udziałem wydawnictwa Prószyński i S-ka.