„Emocjonalne wsparcie dla kobiet z ADHD” - oto książka, która ukoi myśli, przytuli i pozwoli zrozumieć atypową rzeczywistość

kobieta fot. Adobe Stock
Ta książka nie sprawi, że ADHD stanie się uleczalne. Po jej przeczytaniu nie miną również jego najbardziej uciążliwe objawy. Autorki poradnika „Emocjonalne wsparcie dla kobiet z ADHD” oferują coś więcej - lepsze, pełne zrozumienia dla siebie życie.
kobieta fot. Adobe Stock

ADHD, czyli Attention Deficit Hyperactivity Disorder, to zespół deficytu uwagi z nadaktywnością. Do tej pory kojarzony częściej z dziećmi niż dorosłymi, a później też częściej przypisywany mężczyznom niż kobietom. Nic dziwnego, że taka stygmatyzacja stała się jednym z powodów, dla których Sari Solden oraz Michelle Frank postanowiły stworzyć poradnik dla wszystkich kobiet z funkcjonującym atypowo mózgiem. Obiecują dużo - życie szczęśliwe, zdrowe, satysfakcjonujące.

Wsparcie dla kobiet z ADHD

Wsparcie dla kobiet z ADHD „Emocjonalne wsparcie dla kobiet z ADHD” od wydawnictwa Feeria, to lektura obowiązkowa. Taka, która nie zanudzi nas jeszcze przed końcem pierwszego rozdziału, tylko sprawi, że będziemy z ciekawością zaczytywać się w kolejnych stronach. Taka, która zaprasza do siebie na kawę, na rozmowę i mówi „rozgość się”. To nie tylko takie wrażenie, a fakt, bo autorki przytaczają w książce anegdoty, które są połączeniem historii dużej grupy kobiet, poznanych w trakcie wieloletniej pracy. Dzielą się nimi, bo wierzą, że z doświadczenia drugiego człowieka na różnych etapach zdrowienia można zawsze wyciągnąć coś przydatnego dla siebie.

Tytuł książki też doskonale oddaje jej wnętrze - wspiera na każdym poziomie, a zwłaszcza tym emocjonalnym. Nie raz wzruszy do łez, by za moment wywołać uśmiech na twarzy. Uczy, że ADHD to nie wyrok, że osoby z ADHD mają cudowny, choć uśpiony potencjał, który pozwoli im rozkwitnąć, gdy tylko uwolnią się od ograniczeń.

Jeśli należysz do tysięcy kobiet, które wciąż są zawstydzane, dyskredytowane i uciszane, niech Sari Solden i Michelle Frank staną się twoimi pełnymi pasji, a zarazem współczującymi przewodniczkami. Rozumieją one bowiem, jak bardzo może paraliżować strach po wielu latach zamykania się w sobie. Autorki cierpliwie wzbudzają i pielęgnują w czytelniczkach odwagę i odporność psychiczną. Umożliwiają zrozumienie własnej roli w świecie dzięki przyjęciu pełnej akceptacji i wyrozumiałości postawy. Tworzą oazę empatii, w której można bezpiecznie zacząć proces oddzielania poczucia własnej wartości od trudności wynikających z odmiennego działania umysłu - czytamy w książce.

Poradnik inny niż wszystkie

Książka „Emocjonalne wsparcie dla kobiet z ADHD” nie jest jednak zwykłym poradnikiem, o którym zapomnimy zaraz po przeczytaniu. Ona nie mówi, co zrobić, tylko pomaga odkrywać siebie na nowo. Jest jak przyjaciółka dla kobiet, u których zdiagnozowano ADHD. Ona rozumie, przytuli, poklepie po ramieniu, wesprze w trudnych momentach i wyjaśni to, co do tej pory było trudne do wytłumaczenia.

Jest też źródłem inspiracji oraz siły, bo pozwala uwierzyć we własne możliwości. Pokazuje, że życie z ADHD, to nie powód do wstydu i zaniżania samooceny. Otwiera w głowie zamknięte do tej pory szufladki, dzięki którym poznajemy siebie na nowo. Odkrywamy również mocne strony i uczymy się je wykorzystywać.

Jeśli sięgasz po tę książkę, musisz wiedzieć, że prawdopodobnie jesteś gotowa na to, by zakończyć gonitwę myśli i ruszyć do przodu. Czas spożytkować energię na działanie.

Książka jest dostępna w księgarniach Empik

 

 

Redakcja poleca

REKLAMA