Zabawa przeplatana nauką! Poznaj audiobajkę "To właśnie las"!

AdobeStock_440162485.jpeg fot. Adobe Stock
Nie masz siły przeczytać dzieciom wieczornej bajki? Nie wiesz jak urozmaicić im długą podróż samochodem? Szukasz dla syna lub córki wartościowej alternatywy dla spędzania czasu przed tabletem? Lasy Państwowe mają propozycję: audiobajkę „To właśnie las”.
AdobeStock_440162485.jpeg fot. Adobe Stock

Poznajcie Brysia. To młody ryś, który właśnie kończy pierwszy rok swojego życia i wyrusza w las na spotkanie z przygodą. Ma ze sobą tajemniczą drewnianą szkatułkę, mnóstwo zapału i jeszcze więcej ciekawości otaczającego go świata. Na swojej drodze spotka gawędziarza bobra, rączą łanię i dostojnego żubra.


Wspólnie z Brysiem zagłębicie się w leśne ostępy i odkryjecie tajemnice lasu. Spotkane zwierzęta opowiedzą rysiowi o lesie i jego roli w życiu zarówno zwierząt, jak i ludzi. W rolę bobra Tadeusza wcielił się muzyk Sebastian Karpiel-Bułecka, łani głosu użyczyła mistrzyni MTB Maja Włoszczowska, a żubr przemawia spokojnym głosem dyrektora warszawskiego zoo dr. Andrzeja Kruszewicza. To osoby, w życiu których las od najmłodszych lat ma ogromne znaczenie.

Audiobajkę możecie bezpłatnie pobrać lub odsłuchać w serwisach YouTube i Spotify.

Audiobajka „To właśnie las” jest elementem kampanii Lasów Państwowych „Dla lasu, dla ludzi”.  Główny cel kampanii to pokazanie Wam trzech najważniejszych funkcji lasu – przyrodniczej, społecznej i gospodarczej. Praca leśników sprawia, że możliwe jest połączenie tych trzech funkcji, tak by zaspokajały potrzeby każdego z nas.

 Fot. Materiały prasowe / Na zdjęciu dr Andrzej Kruszewicz - dyrektor warszawskiego zoo

Zachęcamy również do wysłuchania bonusowej ścieżki, w której znajdziecie kilka pomysłów na zabawy, rozmowy i działania wspólnie z dziećmi i… lasem. 


Serdecznie zapraszamy do odsłuchania!

 

Materiał powstał z udziałem Lasów Państwowych. 

Tagi: las

Redakcja poleca

REKLAMA