Rób co chcesz - tylko gotuj fot. serwis prasowy

Rób co chcesz tylko gotuj - książki o gotowaniu z przepisami

Gotujesz z pasją, niespiesznie delektujesz się jedzeniem i nie wyobrażasz sobie życia bez przyjemności smakowania? To książka dla Ciebie
/ 05.03.2013 14:23
Rób co chcesz - tylko gotuj fot. serwis prasowy
Autorka przeplata przepisy, wiersze, informacje na temat Pięciu Przemian i felietony. Każda z tych form jest istotnym składnikiem książki. Własne refleksje ujęte w formę felietonów poetyckich, równoważy szczyptą konkretnej wiedzy nt. Pięciu Przemian – informacjami o działaniu smaków, pracy narządów wewnętrznych i objawach ich dysharmonii. Ponadto w książce autorka charakteryzuje Ludzi wg. Pięciu Przemian – opisuje typy osobowości, ich genezę i sposób transformacji.

Teoria Pięciu Przemian jest częścią chińskiej medycyny, której korzenie sięgają III wieku p.n.e. Chińskich lekarzy cechowała niezwykła zdolność szczegółowej obserwacji przyrody. Przyjęli, że jej funkcjonowanie to najprostsza wskazówka do osiągnięcia harmonii.

Pięć Przemian to również metoda gotowania. Według Pięciu Przemian można ugotować każdy posiłek z każdej kuchni, cała tajemnica polega na zachowaniu kolejności wrzucania składników do potrawy w czasie gotowania. Kiedy zaczynamy gotować i jeść wg Pięciu Przemian, życie zmienia się na lepsze.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)