Czy spanie ze zwierzęciem jest niezdrowe

Czy spanie ze zwierzęciem jest niezdrowe

Wiele osób kupuje zwierzaka i wyznacza mu kącik do spania. Okazuje się jednak, że nasz ulubieniec woli wylegiwać się na naszej poduszce. Ale czy spanie ze zwierzęciem jest bezpieczne dla naszego zdrowia?
/ 12.02.2009 13:08
Czy spanie ze zwierzęciem jest niezdrowe

Zwierzęta zawsze były nosicielami wirusów i bakterii, podobnie jak ludzie. Jednak to nie znaczy, że śpiąc ze swoim kotem czy psem, trzeba od razu się zarazić jakąś chorobą. Może się to stać przecież nawet podczas zabawy, dlatego trzeba zachować ostrożność przez cały czas, nie tylko w nocy.

Podstawą jest odpowiednia higiena, czyli częste mycie rąk, głównie przed posiłkami. Ważne jest również terminowe szczepienie naszego zwierzaka i regularne badania lekarskie. Pamiętajmy również o tym, że jeśli chcemy przytulić się w nocy do psa albo kota, trzeba pilnować, żeby nie chodził cały dzień po dworze, bo tam ma kontakt z martwymi ptakami przenoszącymi choroby oraz jedzeniem niewiadomego pochodzenia. Jeśli będziemy przestrzegać tych kilku podstawowych zasad, możemy spokojnie spać u boku naszego ulubieńca.