Oszołamiająca metamorfoza Marcelinki. Strzyżenie psiaka trwało aż 3,5 godziny

Oszołamiająca metamorfoza Marcelinki. Strzyżenie psiaka trwało aż 3,5 godziny fot. Facebook.com, DIOZ Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt
Ta psinka wyglądała na ledwo żywą. Wystarczyło nieco o nią zadbać, otoczyć ją opieką i ostrzyc. Choć nie było to łatwe zadanie, bo trwało aż 3,5 godziny, opłaciło się, a oszałamiająca metamorfoza Marcelinki stała się hitem w sieci.
/ 09.05.2024 07:00
Oszołamiająca metamorfoza Marcelinki. Strzyżenie psiaka trwało aż 3,5 godziny fot. Facebook.com, DIOZ Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

W sieci co chwilę możemy znaleźć informacje o kolejnym zaniedbanym psie, którego stan woła o pomstę do nieba. Nie musi być to bezdomny zwierzak, aby właściciel nie zwracał uwagi na jego wygląd i doprowadził go do opłakanego stanu. Również czworonogi, które trafiają do schronisk z ulicy, często wymagają ratunku i doprowadzenia do ładu. Tak też było w przypadku tej uroczej suni. Oszałamiająca metamorfoza Marcelinki sprawiła, że psinka poczuła się o wiele lepiej. A wygląda jak prawdziwa miss na czterech łapach. 

Oszołamiająca metamorfoza Marcelinki

DIOZ, czyli Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt opublikował na swoim facebookowym profilu szokujący post. A dokładnie zdjęcia, na których widzimy oszałamiającą metamorfozę psiaka. Bohaterką tego wpisu jest urocza cocker spanielka, która do niedawna szwędała się po ulicy, a jej stan wołał o pomstę do nieba. Na szczęście mogła liczyć na pomoc wolontariuszy DIOZ.

Wystarczyło zadbać. Strzyżenie Marcelinki trwało 3,5 godziny. Zmiana jej życia o 180 stopni zajęła nam mniej niż dobę – czytamy we wpisie DIOZ.

Tak niewiele było trzeba, aby rozjaśnić życie tej psinki. Już po zdjęciach widać, że sunia odetchnęła, gdy straciła brudną i posklejaną sierść, która przypominała dredy. Musiało być jej naprawdę ciężko w takim stanie. Teraz wygląda jak zupełnie inny pies.

Zobacz, jak wyglądała przed metamorfozą.

Strzyżenie psiaka trwało aż 3,5 godziny

Wystarczyły niecałe 4 godziny, aby odmienić życie tej psinki. Marcelinka to przepiękna sunia. Teraz ma czyste, mięciutkie futerko, a największe wrażenie robią jej ogromne oczy, które do tej pory były niewidoczne przez gęstą sierść.

Jesteśmy pod wrażeniem tej oszałamiającej metamorfozy. Podobnego zdania są internauci, którzy nie mogą wyjść z zachwytu w komentarzach pod postem DIOZ.

- Uśmiech zagościł na pyszczku.
- Jaka piękna bez tych kołtunów.
- Dziękuję, że jesteście, żeby pomagać i ratować psy – piszą komentujący.

My też dołączamy do tych podziękowań. Dobrze, że są jeszcze wspaniali ludzie, dla których dobro zwierzaków jest najważniejsze.

Źródło: Facebook.com, DIOZ Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

Czytaj także:
Pamiętasz wychudzonego i obdartego z godności Rona? Dziś psiak wygląda zupełnie inaczej
Metamorfoza bezdomnego psa jest nie do uwierzenia. Internauci wysyłają sobie jego nowe zdjęcia
Psiak z ludzką twarzą. Ten pudelek wygląda jak człowiek

Redakcja poleca

REKLAMA