Badania prenatalne pozwalają wykryć choroby genetyczne i wady wrodzone. Dzielimy je na nieinwazyjne (np. USG genetyczne, test PAPP-a) lub inwazyjne (amniopunkcja). Cena badań prenatalnych zależy od typu.
Czytaj więcej
Cukrzyca ciążowa jest związana ze zmianami hormonalnymi w ciąży i zazwyczaj mija po porodzie. Mimo to choroby tej nie wolno lekceważyć, gdyż nieleczona może być niebezpieczna zarówno dla mamy, jak i dla dziecka.
Czytaj więcej
Skala Apgar jest używana do określenia stanu noworodka w pierwszych minutach jego życia. Ocena 5 parametrów przeprowadzana jest kilkakrotnie, by upewnić się czy stan dziecka jest stabilny.
Czytaj więcej
W czasie 3 tygodnia ciąży możesz czuć się permanentnie zmęczona. Jednak na tym etapie większość przyszłych mam nie przypuszcza jeszcze, że dzieje się coś niezwykłego!
Czytaj więcej
W 6 tygodniu ciąży na sile przybierają nudności. Niektóre ciężarne odczuwają je tylko o poranku, ale część przyszłych mam zmaga się z nimi przez cały dzień.
Czytaj więcej
Kiedy dziecko stawia pierwsze kroki, wygląda nieporadnie, bo uczy się, jak stawiać stopy i trzymać równowagę. Kiedy sposób chodzenia dziecka powinien niepokoić?
Czytaj więcej