BMI to wskaźnik, który ocenia czy waga jest proporcjonalna do wzrostu. Prawidłowe BMI mieści się w przedziale 18,5-25. BMI nie bierze jednak pod uwagę zawartości tkanki tłuszczowej, dlatego wynik należy traktować orientacyjnie.
Czytaj więcej
Skurcze przepowiadające występują po 20. tygodniu ciąży. Nie stanowią zagrożenia, możesz odczuwać je jako 30-sekundowe napinanie i twardnienie brzucha w postaci nagłego ucisku.
Czytaj więcej
Objawy poronienia mogą być różne i zależą przede wszystkim od wieku ciąży. Krwawienie, silne bóle w okolicy krzyża, wyciek śluzu czy zanik oznak ciąży to mogą być objawy poronienia.
Czytaj więcej
Pierwsze objawy porodu to nie odejście wód płodowych, a ucisk w dole brzucha, obfity śluz (wypadnięcie czopa śluzowego), często ból lędźwi i skurcze co 8 minut, z czasem co 2 minuty - wtedy już jedź do szpitala.
Czytaj więcej
Sposoby na mdłości w ciąży to przede wszystkim domowe metody: napar z imbiru, zmiany pozycji, jedzenie lekkostrawne w małych porcjach. Mdłości w ciąży to częsta przypadłość, ale może być niebezpieczna dla dziecka.
Czytaj więcej
Woda kokosowa to naturalny izotonik. Dzięki wysokiej zawartości elektrolitów nawadnia organizm i obniża ciśnienie krwi. Pij 1-2 szklanki dziennie, by uzupełnić tracone z potem składniki mineralne.
Czytaj więcej
Termin porodu można też wyliczyć od dnia zapłodnienia lub od daty ostatniej miesiączki. Termin porodu na USG może być inny, niż obliczenia. Oblicz i dowiedz się, dlaczego tak się dzieje.
Czytaj więcej