POLECAMY

W którym tygodniu ciąży jestem?

Ja ostatnią miesiączkę miałam 17.01. Staraliśmy się z mężem o dziecko i wiem, że nastąpiło to 02.02. więc wychodzi na to, że jestem w 2,5 tygodniowej ciąży.

W którym tygodniu ciąży jestem?

Ja ostatnią miesiączkę miałam 17.01. Staraliśmy się z mężem o dziecko i wiem, że nastąpiło to 02.02. więc wychodzi na to, że jestem w 2,5 tygodniowej ciąży. Gdy robię wyliczenia w internecie i liczy mi dni od ostatniej miesiączki wychodzi że to już 5 tydzień!! W którym tygodniu ciąży jestem?

Kamila

Czas trwania ciąży umownie liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Tak liczy lekarz, tak również zaprogramowane są aparaty usg w gabinetach ginekologicznych. Licząc od 17.01 ciąża trwa 5 tygodni. Wiadomo jednak, że do zapłodnienia dochodzi około dwa tygodnie od pierwszego dnia miesiączki. Bowiem w połowie cyklu występuje owulacja- stąd licząc od 02.02 wychodzi, że ciąża trwa 2,5 tygodnia. Jest pani w 5 tygodniu ciąży. Proszę już zarejestrować się na wizytę ginekologiczną. Pod koniec piątego tygodnia ciąży zaczyna bić serduszko.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/7 lat temu
ja byłam na usg w 5 tc i nie było nic widać!
/7 lat temu
Nic nie było widać? A to ciekawe-nic? Czyli nie jesteś w ciąży.
/7 lat temu
Gratuluję:)To niewiarygodne u mnie wszytko wszystko wygląda tak samo.Również ostatni okres był 17.01 i poczęcie w tych samych dniach.Będąc na wizycie lekarskiej dziwiłam się i spierałam z lekarzem,ze to niemożliwe,że to już 5tydź,że według mnie to 2,5tyg.Lekarz wytłumaczył,że właśnie za początek ciąży uważa się pierwszy dzień ostatniej miesiączki.Dla mnie to troszkę dziwne,ale nie ma sensu spierać się z ogólnie przyjętymi normami i zasadami.Zatem zarówno Tobie jak i sobie życzę spokojnej i prawidłowej ciąży oraz pomyślnego rozwiązania:)