POLECAMY

Podejrzenie sączenia się wód płodowych

Jestem w 18 tygodniu ciąży dziś rano obudziłam się i miałam wilgotne łono i uda.

Podejrzenie sączenia się wód płodowych

Jestem w 18 tygodniu ciąży dziś rano obudziłam się i miałam wilgotne łono i uda. Bardzo się przestraszyłam, nie wiem czy to popuszczenie moczu czy coś innego, nigdy mi się nic takiego nie przytrafiło. Nawet podczas pierwszej ciąży nie miałam problemu z popuszczaniem moczu. Czy w 4. miesiącu ciąży mogą odejść wody płodowe? Co chwilę sprawdzam, chodzę do ubikacji ale już teraz jest chyba ok. Czy powinnam się niepokoić?

Magda
Wypływ moczu w ciąży jest zjawiskiem dość powszechnym. Myślę, że nie było to sączenie wód płodowych. Być może jest to zwiększenie wydzieliny z pochwy. Ciąża to okres w którym kobieta zauważa więcej przeźroczystej wydzieliny. Jeśli odczuwa pani niepokój proszę wykonać test na wyciek płynu owodniowego. Można kupić go w aptece(np. BoboSafe, cena około 55zł, 3 sztuki). Jednym ze wskazań do jego wykonania jest niezidentyfikowana wilgotność.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/7 lat temu
Wiem, że teraz lekarz lub położna mogą wykonac ciężarnej taki test Actim Prom - podobno znacznie lepszy i dokładniejszy niż te dostępne w aptekach papierki testowe. Za jego pomocą można sprawdzić czy sączą się wody płodowe czy też to tylko tzw. "upławy".
/7 lat temu
Witam czy jeżeli zostało potwierdzone wyciekanie wód płodowych w ciąży mnogiej w 17 tygodniu to czy jest możliwe że dzieci urodzą się i że będą zdrowe, czy są takie przypadki. Czy picie wody w dużej ilości pomoże, wyczytałam że nawet do 2 litrów na 3 godziny. Proszę o pomoc.