Zasady i jadłospis przy diecie oczyszczającej jelita!

Zanim zaczniesz stosować dietę odchudzającą, oczyść swoje jelita. Dzięki temu łatwiej i szybciej pozbyć się nadwagi!

fot. Fotolia

Zasady komponowania menu przy diecie detox

Po pierwsze - błonnik Doskonałym źródłem błonnika są owoce - ale tylko te, które możesz kupić w sklepach ekologicznych! Wybieraj jabłka, grejpfruity, jagody, owoce cytrusowe oraz granaty.

Po drugie - warzywa To kolejne źródło błonnika. Ale nie tylko! Dostarczają bardzo mało kalorii, są lekkostrawne i mają mnóstwo witamin. Wybieraj przede wszystkim zielone - brokuły, sałatę, cukinię, a także pomidory i paprykę.

Po trzecie - świeża woda pitna Wybieraj tę butelkową, niegazowaną. Dzięki temu unikniesz wzdęć, a dzięki sporej ilości wypijanej wody (przynajmniej 2 litry dziennie) oczyścisz również nerki.

Po czwarte - suszone owoce Wybieraj śliwki, daktyle, morele, figi. Pamiętaj jednak, że owoce te mają sporo kalorii, dlatego zamiast jeść je w stałej postaci, korzystniej jeśli zrobisz z nich napój, który możesz popijać przez cały dzień.

Zasady przeprowadzania diety oczyszczającej jelita

Dietę oczyszczającą jelita należy stosować nie dłużej niż przez okres 3 dni. Po jej zakończeniu możesz wrócić do normalnego sposobu żywienia, ale pilnuj, by nie obciążać organizmu produktami ciężkostrawnymi. Dodatkowo zwiększ porcje warzyw, które zjadasz w trakcie całego dnia, wykluczając jednocześnie porcje węglowodanów. Dzięki temu twój sposób odżywiania będzie po prostu zdrowszy i mniej kaloryczny.

Przykładowe menu na diecie odtruwającej

Dzień 1.
Tego dnia wypij ok. 2,5 litra kefiru, ale podziel go na 6 porcji. Do tego dołącz grzanki z razowego pieczywa (ok. 3/4 kromki). Przez cały dzień popijaj również kompot z suszonych owoców.

Dzień 2.
Wypij ok. 2 litrów soku z jabłek. Do tego dołącz 3/4 kromki grzanek z pieczywa razowego oraz porcję świeżych warzyw (najlepiej zielonych). Nie pij kawy! Zastąp ją ziołowymi herbatkami.

Dzień 3.
Tego dnia zajadaj się sałatkami z gotowanych warzyw - może to być sałatka jarzynowa, ale również buraczki na ciepło, czy gotowana marchew. Każdą z nich możesz przegryźć sucharami z ciemnego pieczywa.


Hit! Trening drabina na spalanie tłuszczu krok po kroku
SKOMENTUJ (14)
KOMENTARZE (14)
Emi/9 miesięcy temu
Moja dieta oczyszczająca to stosowanie błonnika witalnego, czyli mieszanki babki płesznik i jajowatej. Ta naturalna mieszanka oczyszcza w ten sposób, że przechodzi przez pasaż jelitowy i po drodze zabiera substancje toksyczne, zaschłe fekalia i inne patogeny. W konsekwencji mniej z tego przedostaje się do krwiobiegu. Oczyszczenie jelit skutkuje mniejszym zanieczyszczeniem organizmu, medycznie zwanym toksemią.
kinia/rok temu
Ja akurat nigdy takiej diety oczyszczającej nie stosowałam. Raczej u mnie lekkostrawna zawsze - rybki, warzywka, dużo błonnika. Ale ostatnio stwierdziłam że detoks by się przydał. Znalazłam w internecie dobre opinie o kuracjach sokami. I się skusiłam. Na razie na 3 dni takiego odtrucia. Soczki się nazywają curratio. Podobną są specjalną technologią wytwarzane, taką niepozbawiająca wszystkich odżywczych skladnikow. Dziś 2 dzień. Czuję się dobrze. Ciekawe jak będzie po trzecim
Emilia/rok temu
Moja dieta oczyszczająca jest bardzo skuteczna. A polega na stosowaniu błonnika witalnego, czyli mieszanki nasion babki płesznik i babki jajowatej. Ta naturalna, przebadana i certyfikowana mieszanka oczyszcza w ten sposób, iż przechodzi przez jelita i po drodze zabiera substancje toksyczne, zaschłe fekalia i inne groźne patogeny. W konsekwencji mniej z tego przedostaje się do ludzkiego krwiobiegu. Oczyszczenie jelit skutkuje mniejszym zanieczyszczeniem organizmu, medycznie zwanym toksemią. Polecam moje nasionka.
POKAŻ KOMENTARZE (14)