Valentino w Rzymie

Luksus, gwiazdy, koronowane głowy i ogromne emocje towarzyszyły dwudniowej fecie, jaką w Rzymie urządził słynny projektant.
/ 16.08.2007 09:11
Po siedemnastu latach przerwy wreszcie pokazał swoją kolekcję w rodzimych Włoszech.

Do Villa Borghese przybyło 800 zaproszonych gości, by uczcić 45. rocznicę pracy twórczej klasyka mody wieczorowej – Valentino. Ubrane w balowe kreacje gwiazdy przechadzały się wśród barokowych rzeźb i obrazów otwartego specjalnie na tę okazję rzymskiego muzeum. Bo dla Valentino nie ma rzeczy niemożliwych. Szczególnie w Rzymie, mieście, w którym zaczynał swoją karierę.

Przez 48 godzin przyjaciele projektanta mogli podziwiać nocny spektakl w Koloseum, bawić się w Villa Medicis i oklaskiwać pokaz stworzonych specjalnie na tę okazję 61 kreacji projektanta.

Bajeczna impreza wymagała od współpracowników Valentino perfekcyjnej organizacji. Ekipa 250 kierowców z limuzynami, 200 agentów ochrony, 100 asystentów, 60 hostess, po 20 kucharzy i somelierów miała ręce pełne roboty, aby sprostać wymaganiom aktorek, księżniczek i gwiazd show-biznesu. A lista gości była imponująca: Sarah Jessica Parker, Uma Thurman, Gwyneth Paltrow, Karolina z Monako, Sienna Miller, Natalia Vodianova, Liz Hurley. Wszystkie włożyły oczywiście suknie od Valentino.

Agata Ubysz / Viva