Tomasz Lis, Hanna Lis fot. ONS

Tomasz Lis pobiegł w paryskim maratonie

Teraz dziennikarz szykuje się do startu w kolejnych maratonach na świecie
/ 23.04.2010 14:58
Tomasz Lis, Hanna Lis fot. ONS
Tomasz Lis (44) coraz poważniej traktuje swoją pasję – bieganie. Jesienią, gdy przygotowywał się do udziału w 31. Maratonie Warszawskim, obiecał sobie, że jeśli dobiegnie do mety, to zacznie startować we wszystkich prestiżowych maratonach świata.

Słowa dotrzymał. Właśnie pobiegł w słynnym Maratonie Paryskim. Dystans 42 km 195 m pokonał w nieco ponad cztery godziny i zajął 14701 miejsce, co jest dobrym wynikiem, bo w biegu startowało kilkadziesiąt tysięcy zawodników.

Dla dziennikarza Paryż to początek przygody z profesjonalnym bieganiem. Jak wcześniej zdradził „Party”, grafik startów ma rozpisany na najbliższe pięć lat; jeszcze w tym roku chce zaliczyć maratony w Berlinie, Nowym Jorku i Pekinie.

Tomasz Lis do biegania próbował też zachęcić córki – 13-letnią Polę i 10-letnią Igę, ale dziewczynki wolą jazdę na deskorolce i chciały tego nauczyć też tatę. Jednak Tomasz nie złapał bakcyla.

(AP)
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/10.06.2010 20:41
ma to jak w banku, A KUMOTERSTWO BYŁO , JEST I BĘDZIE BO TO DOMENA PLATFORMY OBYWATELSKIEJ!!!!!!!!!!!!!KTÓREJ LISOWIE SPRZYJAJĄ.