Książę Harry i księżna Meghan fot. ONS.pl

Księżna Meghan nie będzie mogła decydować o swoich dzieciach?

Wszystko przez stare niezaktualizowane do tej pory prawo! Kto zatem będzie prawnym opiekunem dziecka Meghan Markle i księcia Harry’ego? Wcale nie Harry!
Joanna Mazur / 20.10.2018 12:11
Książę Harry i księżna Meghan fot. ONS.pl

Okazuje się, że prawnym opiekunem dziecka księżnej Meghan i księcia Harry’ego, które przyjdzie na świat już wiosną 2019 roku, będzie królowa Elżbieta. W tej samej sytuacji znajdują się Kate i William. Teoretycznie nie mogą decydować o trójce swoich dzieci - np. o ich edukacji, wyjazdach zagranicznych, leczeniu.

Wszystko przez prawo, które na początku XVIII wieku utworzył król Jerzy I. Król miał złe kontakty ze swoim synem, więc ustanowił prawo, które dawało mu władzę nad  wszystkimi jego wnukami i prawnukami, tak by to on mógł decydować o wszystkich elementach ich życia.

 

 

Choć od wydanego przez króla Jerzego I rozkazu minęło ponad trzysta lat, nic się nie zmieniło. Na szczęście królowa Elżbieta nie korzysta z przysługującego jej prawa i wychowanie dzieci zostawia ich rodzicom.

Jednak wiele mam, będąc na miejscu i Meghan, i Kate mogłaby się czuć zaniepokojone. Bo jaką mamy pewność, że w sytuacji konfliktowej czy różnicy zdań królowa nie skorzysta z przysługującego jej prawa?

Przeczytaj:
Meghan i Harry nie kryją szczęścia! Wzruszające słowa księżnej o ciąży
Ciążę Meghan Markle dało się zauważyć od dawna! Te stylizacje zdradzały księżną