Brodzik i Małaszyński najlepsi

Duet znany z serialu "Magda M" otrzymał Telekamery 2007, nagrody przyznawane przez czytelników magazynu "Tele Tydzień".
/ 24.01.2007 12:01
Duet znany z serialu "Magda M" otrzymał Telekamery 2007, nagrody przyznawane przez czytelników magazynu "Tele Tydzień". Telekamery, nazywane "polskimi Oscarami małego ekranu", wręczano już po raz dziesiąty.

Galę poprowadzili Grażyna Torbicka i Cezary Pazura. Uroczystość uświetniła obecność amerykańskiej aktorki Andie McDowell znanej między innymi z filmów "Cztery wesela i pogrzeb" oraz "Zielona karta". Aktorka otrzymała Telekamerę za całokształt twórczości. W tej samej kategorii nagrodę otrzymał Witold Pyrkosz, znany telewidzom jako głowa rodziny Mostowiaków z serialu "M jak miłość".

Joanna Brodzik zdobyła Telekamerę w kategorii "najlepsza aktorka", zaś Paweł Małaszyński w kategorii "najlepszy aktor". Serial "Magda M", w którym Brodzik i Małaszyński grają zakochanych w sobie otrzymał Telekamerę w kategorii najlepszy serial obyczajowy. Z kolei "Kryminalnym" wręczono nagrodę za "serial kryminalny". Za najlepszy "serial komediowy" uznano "Nianię".

Kamil Durczok otrzymał Telekamerę w kategorii "informacje". W kategorii "publicystyka" uhonorowano dziennikarski duet Tomasza Sekielskiego i Andrzeja Morozowskiego.

MK