POLECAMY

Agnieszka Kotulanka nie żyje. Miała 61 lat

Znana aktorka zmarła 20 lutego 2018 roku.
Małgorzata Germak / 7 miesięcy temu
Agnieszka Kotulanka nie żyje. Miała 61 lat fot. ONS.pl

Dotarła do nas smutna wiadomość. Nie żyje Agnieszka Kotulanka. Aktorka filmowa i teatralna w październiku skończyłaby 62 lata. W latach 1997-2013 była odtwórczynią roli Krystyny Lubicz w telenoweli „Klan”. O śmierci poinformowała rodzina aktorki w nekrologu.

Urodziła się 26 października 1956 roku w Warszawie. Po ukończeniu szkoły teatralnej w 1980 roku pierwszy raz pojawiła się na ekranie, grając epizody w serialu Jana Łomnickiego „Dom”. W tym samym czasie zadebiutowała w głośnym spektaklu Teatru TV „Śmierć komiwojażera”.
W 1981 roku pracowała w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Osiem lat później wyjechała do Kanady. Do Polski wróciła po dwóch latach.

Największą popularność przyniosła jej rola Krystyny Lubicz w serialu „Klan”. Niestety, jej postać została usunięta z fabuły, gdy Agnieszka Kotulanka popadła w alkoholizm i przestała  pojawiać się na planie.

Agnieszka Kotulanka miała dwójkę dzieci Katarzynę i Michała, byłym mężem jest aktor Jacek Sas-Uhrynowski.
Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione we wtorek, 27 lutego w Legionowie.

Czytaj też:

„To ja. Tak wyglądam. Bez upiększeń, retuszu, filtrów”. Magdalena Cielecka poruszyła internet swoim wpisem i zdjęciem „Czy aborcja jest OK? Na pewno nie jest OK nowa okładka Wysokich Obcasów!”

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)