Agata Duda zaprosiła młodzież do Pałacu Prezydenckiego fot. ONS.pl/kolaż polki.pl

Agata Duda chce wesprzeć młodych

Zaprosiła młodzież do Pałacu Prezydenckiego... Chce być jak Michelle Obama?
Edyta Liebert / 23.06.2016 09:55
Agata Duda zaprosiła młodzież do Pałacu Prezydenckiego fot. ONS.pl/kolaż polki.pl

 Żona prezydenta przyzwyczaiła nas do umiarkowanego bywania na spotkaniach i wydarzeniach. Jest milcząca i wycofana. Zaskoczyła nas w środę, 22 czerwca: wtedy odbyła się pierwsza z debat z cyklu "Eksperci pytają Młodych".

Agata Duda zaprosiła młodzież do Pałacu Prezydenckiego, w którym to z jej inicjatywy będą odbywały się rozmowy i dyskusje na temat kształtu przyszłości polskiej młodzieży. Agata Duda gościła nie tylko młodych, lecz także celebrytów i ekspertów z dorobkiem naukowym. Skąd taka nagła zmiana?

ONS.pl

Agata Duda zaprosiła młodzież do Pałacu Prezydenckiego

Agata Duda postanowiła, że będzie wspierać młodzież i zachęcać do prowadzenia zdrowego trybu życia. Jej pomysł przypomina nam inicjatywy Michelle Obamy, która także "wyszła naprzeciw" potrzebom". Jednak pierwsza dama nie szuka dialogu w kwestii spraw naglących. Nie wiedzieć czemu, nie zabiera głosu w kwestiach aktualnie istotnych dla polskich kobiet - tych młodszych, i tych starszych. Odmówiła skomentowania sytuacji pielęgniarek, nie odniosła się do zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, a angażuje się w inicjatywy związane z edukacją młodzieży.

ONS.pl

Zobacz koniecznie:

Gwiazdy protestowały: #marszgodności za nami Dorota Wellman o byciu... kurą domową Tomasz Kammel o swoim homoseksualizmie