NOH8 - Iza Miko walczy o prawa homoseksualistów

Coraz więcej celebrytów angażuje się w akcje mające na celu legalizację związków homoseksualnych. Tym razem na plakatach popierających protest pojawiła się Iza Miko. Oprócz niej „NOH8” do akcji włączył się również Brad Pitt, Jane Lynch, siostry Kardashian, Ashlee Simpson, Tara Reid, Tori Spelling i JOJO.
/ 15.10.2010 13:14

Coraz więcej celebrytów angażuje się w akcje mające na celu legalizację związków homoseksualnych. Tym razem na plakatach popierających protest pojawiła się Iza Miko. Oprócz niej  „NOH8” do akcji włączył się również Brad Pitt, Jane Lynch, siostry Kardashian, Ashlee Simpson, Tara Reid, Tori Spelling i JOJO.

Cechą charakterystyczną kampanii są zaklejone srebrną taśmą usta symbolizują milczenie. Autorem zdjęć publikowanych na stronie organizacji jest Adam Bouska.

Akcja „NOH8” trwa już dwa lata i z roku na rok przybywa jej zwolenników. Na początku roku przyłączyła się do niej nawet Cindy McCain. Kobieta jest żoną republikańskiego senatora z Arizony, który konkurował z Barackiem Obamą o fotel prezydencki.

Gwiazdy wysypujące w akcji głośno popierają zrównanie praw osób homoseksualnych oraz  możliwość zawierania związków małżeńskich. Mają nadzieję, że dzięki temu ludzie o odmiennej orientacji będą mogli normalnie funkcjonować w społeczeństwie.

fot.noh8campaign.com