POLECAMY

Boję się porodu

Jestem w 36 tygodniu ciąży. Bardzo się boję porodu i nie wiem jak mam sobie z tym radzić. Cały czas o tym myślę.

Boję się porodu

Jestem w 36 tygodniu ciąży. Bardzo się boję porodu i nie wiem jak mam sobie z tym radzić. Cały czas o tym myślę. Najbardziej przeraża mnie ból, martwię się, że nie dam sobie rady i nie zniosę tego bólu. Każdy mnie pociesza ale to nic nie daje.

Gosia

Myślę, że strach przed porodem w pewnym stopniu wynika z niewiedzy oraz z usłyszanych różnych, strasznych opowieści na temat porodu. Dlatego zachęcam panią do zapoznania się z teorią na temat porodu. Czym jest poród? Jakie okresy obejmuje? Czym jest poród aktywny? W jaki sposób można łagodzić ból porodowy? Zasadnicze znaczenie w zmniejszaniu bólu porodowego ma odpowiedni sposób oddychania oraz stosowanie pozycji wertykalnych ułatwiających poród. Personel w sali porodowej stosuje również leki przeciwbólowe. Proszę postarać się zrozumieć cel bólu porodowego. On nie jest po to, żeby pani dopiec. Proszę pomyśleć również o tym, że płód podczas porodu też doznaje bólu. Być może inne spojrzenie na ból porodowy pozwoli zmniejszyć obawę przed porodem.

Zobacz także:

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/3 lata temu
strach przed porodem jest normalny, ale można z nim się uporać. bardzo dobry artykuł o tym jak to zrobić jest na stronie akcji społecznej Lepszy Porod - http://lepszyporod.pl/strach-i-lek-przed-porodem/ polecam przeczytać i skorzystać :)
/7 lat temu
Nie trzeba się bać porodu. Ja rodziłam pierwsze dziecko przez 16 minut. Miałam dobrą położną która kazała mi się opanować, nie użalać się nad sobą. To boli ale nie na tyle żeby nie wytrzymać. Nie miałam żadnego znieczulenia. Ja skoncentrowałam się nad tym żeby jak najszybciej to skończyć. Gdzieś przeczytałam że dzieci które szybko przyszły na świat mają lepiej. Takie dzieci nie przechodzą traumy związanej z porodem i świat nie jest dla nich taki zły. Mój synek jest tego dowodem. Praktycznie nie płakał aż wszyscy się dziwili. W porównaniu do innych dzieci jest bardzo pogodny. Dlatego przestań koncentrować się na bólu.
/7 lat temu
łatwo powiedziec ja rodziłam przez 48 h zanim łaskawie zdecydowano o konieczności cc.
POKAŻ KOMENTARZE (1)