POLECAMY

Ile kalorii mają pączki?

Ile kalorii ma jeden pączek? Czy jeśli zjem kilka pączków w tłusty czwartek - przytyję? Oto prosta ściągawka z której dowiesz, się ile kalorii mają poszczególne rodzaje pączków.

Kiedy zbliża się tłusty czwartek wszystkie plany dietetyczne stają pod znakiem zapytania... Jak oprzeć się pączkowi oraz czy warto odmawiać sobie tej słodyczy?

Warto wiedzieć, że kiedyś pączki były bardziej kaloryczne niż dzisiaj - wprawdzie nie dekorowano ich lukrem, jednak podawano na słono. Smażone w smalcu ciasto nadziewano słusznym kawałkiem słoniny i zapijano wódką.

Pączek z lukrem - kaloryczność

pączek

Pączek lukrowany z nadzieniem to najpopularniejszy sposób jego podania. Jeden średni pączek waży około 80 g, a taka sztuka to 350 kcal.

Jak spalić takiego pączka?

  • wystarczy truchtać przez około 50 minut.

Ile kalorii ma pączek obsypany cukrem pudrem?

pączek

Kaloryczność pączka z nadzieniem (np. z dzikiej róży) to około 290 kcal.

Jak spalić takiego pączka?

  • sposobem na spalenie 290 kcal może być 30 minut jazdy rowerem

Zobacz także: Jak odchudzić pączki?

Pączki serowe - kaloryczność

Pączki

Małe serowe pączki domowej roboty mają po około 50 kcal. Typowe małe lukrowane minipączki sprzedawane w cukierniach (zwykle mniejsze od domowych) to około 42 kcal w jednej sztuce.

Jak spalić takie pączki?

  • aby spalić 50 kcal wystarczy dziesięciominutowy spacer.

Ile kalorii donut - pączek z dziurką?

Donut

Donut oblany czekoladą lub polukrowany waży około 60 g. Kaloryczność takiego przysmaku waha się w granicach 250 - 300 kcal w zależności od użytych posypek.

Jak spalić kalorie z jednego donuta?

  • proponujemy tańczyć przez 35 minut.

Statystycznie w tłusty czwartek każdy Polak zjada 2,5 pączka. Trudno jednak liczyć na to, że jeśli ty odmówisz sobie tego przysmaku - twoja sąsiadka zje ich pięć. Zdrowszym pomysłem będzie wspólne świętowanie ostatków, a następnie - wspólne spalanie kalorii.

Pączki hiszpańskie zwane wiedeńskimi - kaloryczność

Pączki

Pączek wiedeński to pączek z ciasta parzonego, najczęściej podawany z lukrem. Wersja bez lukru ma około 230 kcal, wersja z lukrem - do 350 kcal. Ten rodzaj pączka wchłania sporo tłuszczu podczas smażenia.

Jak spalić kalorie?

  • polecamy 15 - 20 minut wchodzenia po schodach.

Zobacz także: Walka na kalorie: ciasta, pączki i gofry

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/2 lata temu
Twierdzę, tak samo. Życie jest za krótkie, żeby wciąż się ograniczać, kalkulować i przeliczać. Żyję tak, jakby jutra nie było ;-)
/3 lata temu
Ponoć 1 pączek ma 500 kalorii? Czy to prawda to nie wiem, telewizji mówili. Mnie się też nie chce w to wierzyć. A jaka odpowiedz będzie! Pozdrawiam/senior Gliwice
/3 lata temu
Nic mnie to nie obchodzi, chcę spokojnie zjeść pączka, a nie martwić się tym, że go zjadłam!!!!!!!!!!!!!!!!