Jak powiększyć pośladki fot. Adobe Stock, Schepniy

Jak powiększyć pośladki? Nie tylko ćwiczenia na pośladki są ważne

Jak powiększyć pośladki, by pupa nie była płaska, ale krągła? Oto proste sposoby na uniesienie pośladków. Efekty w postaci większej pupy zauważysz już po 3 tygodniach.
Agata Bernaciak / 05.05.2021 11:32
Jak powiększyć pośladki fot. Adobe Stock, Schepniy

Minęły już czasy, gdy idealna pupa była szczupła i niemal koścista. Dziś na topie są duże, uniesione, okrągłe pośladki. 

Jeśli więc twoim problemem jest płaska pupa, zobacz jak powiększyć pośladki. Warto znać proste ćwiczenia na pośladki, ale efekty przyniosą też zmiany, jakie wprowadzisz w swoim życiu.

Samochód zamień na rower

Tak, wiemy... samochodem wszystko jesteś w stanie załatwić kilka razy szybciej. Ale czy warto tak się spieszyć, jeśli nie chodzi tylko o powiększanie pośladków, ale również twoje zdrowie?

Jak powiększyć pośladki? Auto zamień na rower. Efekty jazdy na rowerze to m.in. podniesione pośladki i krągła pupa. Jeśli pogoda nie dopisuje, wybierz rower stacjonarny. Podobnie, jak na tradycyjnym, jazda na rowerku stacjonarnym wyszczupla uda i ćwiczy mięśnie pośladkowe.

Zamiast zjeżdżać windą do garażu, idź do sklepu pieszo z plecakiem na plecach. Spalisz dużo więcej kalorii i wzmocnisz swoją siłę mięśniową - także tą płynącą wprost z mięśni pośladkowych.

Ograniczaj pozycję siedzącą

Siedzenie to nie jest naturalna pozycja dla człowieka. Nasi przodkowie nie spędzali przecież 8 godzin dziennie przy komputerach! Raczej ich wolny czas wypełniało bieganie, marsz, siedzenie po turecku lub w pozycji głębokiej małpy (tj. w takiej pozycji, w jakiej kucają małe dzieci).

Jeśli więc jedziesz autobusem, nie goń za wolnym miejscem siedzącym. Twój organizm podziękuje ci za każdą minutę w pozycji stojącej.

Trening siłowy na większe pośladki

To najważniejszy punkt w walce o powiększenie pupy. Nie będzie efektu bez regularnych ćwiczeń siłowych. Mięśnie pośladkowe są naprawdę duże, w związku z czym - by poruszyć je do wzrostu i pracy - musisz włożyć w to sporo wysiłku (również z wykorzystaniem ciężarów).

Gwarantujemy jednak, że to się opłaci. Aby skutecznie powiększyć pośladki, warto wykonywać przysiady - także z obciążeniem.

jak powiększyć pupę
fot. Ćwiczenia siłowe na pośladki/Adobe Stock, Dimid

Aktywnie spędzaj wolny czas

Chcesz powiększyć pośladki? Zamiast siedzieć przed telewizorem - idź na spacer. Zamiast podjeżdżać do pracy autobusem - wsiądź na rower lub zacznij maszerować.

Zamiast spać do południa - przejdź się na bazar i po zakupach przygotuj zdrowe śniadanie. Te małe zmiany mają ogromny wpływ na twoje samopoczucie i wygląd.

Im więcej chodzisz, tym bardziej pracują twoje pośladki. Każdego dnia staraj się zrobić minimum 10 tysięcy kroków. 

Windę zamień na schody

Chyba nie ma lepszego treningu na mięśnie pośladków, niż wchodzenie po schodach. Ten trening jest tani, zdrowy i daje spektakularne efekty.

Nie wierzysz? Poświęć na niego pół godziny dziennie przez 2 tygodnie. Zrób sobie zdjęcie na początku i po zakończeniu wyzwania. Po 14 dniach będziesz zaskoczona zmianą.

Płaskie pośladki to nie kwestia genów

Otóż to nieprawda, że płaskie pośladki odziedziczyłyśmy po np. tacie lub mamie. To wcale nie kwestia genów, a raczej naszego trybu życia...

Siedząca praca, brak aktywności fizycznej, przemieszczanie się autem - te wszystkie czynniki powodują zanik mięśnia pośladkowego.

Aby go odbudować, musisz diametralnie zmienić swój styl życia. Aby skutecznie powiększyć pośladki, samochód zamień na rower, nie bój się ćwiczeń z obciążeniem.

Artykuł został pierwotnie opublikowany 10.04.2018.

Czytaj także: Cellulit na pośladkach - zobacz jak się z nim uporać Ćwiczenia na talię - 5 najlepszych propozycji Jak pobudzić spalanie tłuszczu?