Zakrok - jak poprawnie wykonywać

Przekonaj się, jak wykonywać jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń rzeźbiących pośladki i wysmuklających uda!
Agata Bernaciak / 29.08.2017 05:03

Zakrok to ćwiczenie, w trakcie którego często popełniamy mnóstwo błędów. A jak wiadomo - błędy zwykle prowadzą do poważnych kontuzji uniemożliwiających bycie aktywną!

W tym filmie trenerka fitness Justyna Podobińska pokaże ci, w jaki sposób poprawnie robić zakrok. To jedno z najlepszych ćwiczeń na zgrabną pupę i smukłe uda, dlatego warto się go nauczyć!

Uwaga! Pamiętaj, że zakrok to wyrzut nogi z pozycji pionowej do tyłu, a nie do przodu (wyrzut do przodu nazywamy wykrokiem).

Jak nauczyć się i poprawnie wykonywać pompki?

Jak poprawnie wykonywać zakrok?

Na początku wysłuchaj, jak powinna wyglądać twoja pozycja wyjściowa. Justyna w filmie daje cenne wskazówki, dzięki którym unikniesz wad postawy i nie narazisz na szwank żadnej grupy mięśniowej.

Przejdźmy zatem do ćwiczenia. Przestawiając nogę do tyłu pilnuj, by ta znajdująca się z przodu była zgięta pod kątem prostym - kolano powinno znajdować się dokładnie nad kostką i piętą.

W trakcie całego ćwiczenia twój brzuch powinien być napięty (to właśnie jego mięśnie trzymają kręgosłup prosto i zapobiegają garbieniu się w trakcie treningu).

Kolejna cenna rada - w trakcie zakroku staraj się schodzić jak najniżej nogą, którą wyrzucasz do tyłu. Wtedy będziesz mieć pewność, że twoje pośladki pracują na 100%.

Jesteś gotowa do podjęcia próby? Zatem do dzieła!

Świat oszalał na jego punkcie! Jak wykonać trening animal flow?