5 ćwiczeń na szczupłą talię

Smukła, szczupła talia to jeden z największych atrybutów kobiecego piękna. Jakie ćwiczenia wykonywać, by zbliżyć się do ideału talii osy? Oto 5 nieskomplikowanych ćwiczeń, które można wykonywać w domu.
Marta Kosakowska / 10.04.2013 06:25

Smukła, szczupła talia to jeden z największych atrybutów kobiecego piękna. Jakie ćwiczenia wykonywać, by zbliżyć się do ideału talii osy? Oto 5 nieskomplikowanych ćwiczeń, które można wykonywać w domu.

5 ćwiczeń na szczupłą talię

Fot. Depositphotos

Większość kobiet ma naturalne wcięcie w talii, które można dodatkowo wyeksponować odpowiednimi ćwiczeniami. Za wygląd i obwód talii w dużej mierze odpowiadają mięśnie skośne brzucha, które można wzmocnić, wykonując odpowiednie ćwiczenia. Oczywiście najlepsze efekty osiągniemy stosując trening ogólnorozwojowy, niskokaloryczną, bogatą w błonnik dietę oraz regularnie wykonując ćwiczenia, które pomogą spalić nadmiar tkanki tłuszczowej oraz wymodelować mięśnie w okolicy talii. Warto wykonywać je raz-dwa razy dziennie w połączeniu z dowolną, ogólnorozwojową formą aktywności fizycznej raz w tygodniu np. pływaniem, bieganiem, jogą czy zajęciami tańca. Odrobina samozaparcia, dobre chęci oraz przede wszystkim regularność w wykonywaniu ćwiczeń to gwarancja zadowalających efektów! Ćwiczenia na szczupłą talię nie są trudne, nie wymagają specjalistycznego sprzętu ani kondycji maratończyka. A więc zaczynamy!

Ćwiczenie 1.

Skośne brzuszki. Zmodyfikowana wersja klasycznych brzuszków, angażująca skośne partie mięśni brzucha. Aby wykonać to ćwiczenie, połóż się na podłodze, ugnij nogi w kolanach, a dłonie z tyłu głowy. Następnie wykonuj skłony, starając się dosięgnąć prawym łokciem do lewego kolana i odwrotnie. Wykonaj 2-3 serie, początkowo po 15 powtórzeń, stopniowo zwiększając ich liczbę do 30. Po każdej serii odpocznij minutę.

Ćwiczenie 2.

Skłony. Łatwe do wykonywania skłony wzmocnią mięśnie odpowiedzialne za wygląd talii. Można ćwiczyć na stojąco lub na siedząco. Pierwsza wersja: stań w rozkroku nieco szerszym niż szerokość twoich bioder, a następnie wykonuj skłony do środka oraz raz do prawej, a raz do lewej nogi. Wykonaj 2-3 serie po 15 powtórzeń. Między seriami zrób krótką przerwę, delikatnie podnosząc tułów do góry, krąg za kręgiem "rolując" kręgosłup. Wersja siedząca: usiądź na macie do ćwiczeń z nogami wyprostowanymi w kolanach i wykonuj skłony, starając się dotknąć palcami dłoni do palców stóp. Możesz również zmodyfikować to ćwiczenie i usiąść z nogami ułożonymi szeroko, a następnie wykonywać skłony do środka oraz do każdej nogi, w podobny sposób jak w stojącej wersji tego ćwiczenia.

Ćwiczenie 3.

Nożyce. Dobrze znane ćwiczenie typy nożyce, regularnie wykonywane, to doskonały sposób na uzyskanie wymarzonej talii. Aby je wykonać, połóż się na macie do ćwiczeń, unieś wyprostowane nogi nieco nad ziemię i krzyżuj je. Po kilku powtórzeniach, zrób przerwę. To były tzn. nożyce poziome. Istnieje również ćwiczenie nazywane nożycami pionowymi, które polega na w unoszeniu obu nóg naprzemiennie tuż nad ziemią.

Ćwiczenie 4.

Hula-hop. Pamiętacie z dzieciństwa zabawę hula-hop? Okazuje się, że to doskonałe ćwiczenie, by wymodelować idealne wcięcie w talii. Kręć, kiedy możesz! Najlepiej dwa razy dziennie, rano i wieczorem po 10-15 minut, a przy odrobinie cierpliwości i systematyczności, zobaczysz efekty!