Anemia po porodzie

Mam anemię po porodzie - co mogę jeść żeby nabrać siły, a żeby mój synek który dziś ma 8 dni nie odczuł tego, bo karmię go tylko piersią?

Anemia po porodzie

Mam anemię po porodzie - co mogę jeść żeby nabrać siły, a żeby mój synek który dziś ma 8 dni nie odczuł tego, bo karmię go tylko piersią? Pozdrawiam i dziękuję.

Mirela

Proszę przeczytać artykuły o diecie ciężarnej (zmodyfikować je dla mamy karmiącej - w sensie, że każdy pokarm wprowadza się na zasadzie eksperymentu tzn. rano je pani kanapkę z pomidorem, nic się nie dzieje, nie ma kolek, wysypki tzn. że pomidor może pani jeść) oraz odpowiedzi na pytania o dietę mamy karmiącej. A biorąc pod uwagę, że stwierdzono u pani anemię - proszę pić sok z surowego buraka, jeść buraczki do obiadu (ale nie z chrzanem), owoce, warzywa zielone np. natka pietruszki oraz szpinak. To są produkty bogate w żelazo. Do jedzenia może pani dodawać łyżeczkę sproszkowanej pokrzywy (można kupić w aptece).

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

Czujesz się ciągle zmęczona? To może być anemia! Dowiedz się, jak rozpoznać jej pierwsze objawy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/3 lata temu
Odpowiedni jest preparat witaminowy przeznaczony dla kobiet w ciąży oraz karmiących, który zawiera w składzie nie tylko witaminy, ale i minerały i kwasy omega.
/6 lat temu
Ja w ciąży miała niedobory żelaza, ktore jeszcze się pogłębiły po porodzie (wiadomo), ale też się zdecydowałam teraz na Femibion, bo w jednej tabletce mam i żelazo i witaminy i probiotyk, więc nie muszę łykać połowy apteki ;)
/6 lat temu
ja też karmię córkę piersią i biorę Femibion vital mama, a on ma w składzie żelazo i mogą go zażywać kobiety karmiące, więc chyba możesz brać żelazo, ale najlepiej skonsultuj się z ginekologiem.
POKAŻ KOMENTARZE (1)