POLECAMY

Pierwsze oznaki zbliżającego się porodu

Najwyższa pora przekonać się, jakie objawy zapowiadają rychły poród. Nie panikuj - zachowuj się racjonalnie i spokojnie, a z pewnością wszystko się ułoży.
Pierwsze oznaki zbliżającego się  porodu

Czy ja już rodzę?

Objawem porodu jest odpłynięcie płynu owodniowego, co trudno przeoczyć, a można łatwo poczuć. Tak samo jak silne skurcze macicy, które są boleśnie odczuwalne przez ciężarną. Skurcze takie, jeśli chcemy mówić o rozpoczętej akcji porodowej, muszą być regularne, tj. muszą występować co minimum 10 minut w ciągu ostatnich 30 minut.

W praktyce skurcze te są niekiedy mylone z tzw. skurczami przepowiadającymi (Braxtona-Hixa), które są nieregularne, ale dość dobrze odczuwalne przez pacjentkę, a ich ilość wzrasta w końcowym etapie ciąży. Skurcze porodowe początkowo występują co kilkanaście minut, z czasem są coraz częstsze, silniejsze i trwają dłużej. Pojawiają się w dole pleców i promieniują ku przodowi, w stronę pachwin.

Polecamy: Jak wygląda poród w wodzie?

Także odejście krwistego czopu lub po prostu duża ilość śluzowej wydzieliny podbarwiona na różowo, również daje początek porodowi.

Jest to znak, że szyja macicy ulega rozluźnieniu i się rozwiera.

Wydaje Ci się, że rodzisz? Jeśli tak to...

Zobacz także:  Oznaki porodu

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/5 lat temu
Ja trafiłam ostatnio na taki portal http://www.baby-shower.pl/AKTUALNOSCI/ Byc moze i wam sie przyda jesli chodzi o wszystkie informacje związane ciążą.
/8 lat temu
A ja myślę, że owszem są jakieś ogólne teorie na ten temat,ale sprawa jest bardzo indywidualna. Sama moge powiedzieć, że przy obydwóch porodach wody płodowe mi nie odesżły, (miałam dopiero przebijany pęcherz plodowy przed porodem). Z synem natomiast wyszedł mi czop, zaś z córka nie miałam żadnych objawów. Tz sukrcze były niby regularne ale nie takie mocne, żeby zapowiadły rychłe wyjście dziecka na świat:) Poza tym poród wcale tak szybko nie pzychodzi jak to w filmach pokazują i spokojnie można dojechać do szpitala:)
/8 lat temu
Dlatego najlepiej dopytać ginekologa co i jak będzie przebiegało, żeby nie było zaskoczenia